Iceberg Mroowy i jego serwera (na discord)

(by Pingiel)

Hej.
Stwierdziłam, że zrobię mały opis poszczególnych zagadnień w Icebergowym memie (dla ludzi, którzy nie rozumieją, hehe).

1 WARSTWA

Sonic Marathon – seria Mroowy rozpoczęta 5 kwietnia 2013 roku, trwająca 4 lata. Seria zakończyła się wraz z filmikiem o Sonic Lost World. Pomimo zakończenia serii, Mroowa nadal wstawia filmiki o Sonicu.

JoJo – czyli JoJo’s Bizzare Adventure. Seria mang i anime. Znane z przeróżnych memów, które bez kontekstu są niezrozumiałe. Na discordzie mroownym jest zakaz shitpostu związanym z tym anime. Powód? Fani JoJo na facebookowej grupie robili za dużo JoJo references i zaśmiecali grupe memami.

Fallout 2 – gra komputerowa wydana w 1998 roku, wyprodukowany przez Black Isle Studio i wydane przez Interplay. Jest ulubioną grą Mroowy od wczesnej młodości (czasami fani się śmieją że to jego waifu i kładzie się z nią do łóżka xd).

Shadow the Hedgehog – gra komputerowa wydana w 2005 przez Segę, która jest spin-offem do głównej serii o niebieskim jeżu. Uważana jest przez fanów (i przez Mroowe) za najgorszą odsłonę (nie dziwię się).

Jak gdyby – Zwrot często używany przez Mroowę w jego filmikach (fajnie by było zrobić kompilację heh).

Nintendo – japońska firma produkująca gry i konsole, założona w 1889 przez Fusajirō Yamauchiego. Mroowa wielokrotnie określał się jako fan, szczególnie serii The Legend of Zelda.

Comics Weekly – podcast na YouTube, działający od 28 listopada 2015 roku do 18 maja 2019 roku. Prowadzony był przez Mroowe, Łukasza Stelmacha, Oskara Rogowskiego i Radosława Pisulę (znanego w sieci jako Full Frontal Pisula). Zajmowali się tam tematem komiksów oraz ich adaptacjami. Archiwalne odcinki podcastu znajdują się na kanale Łukasz Stelmach 2.

Sega – japońska firma produkująca gry i konsole, założona została w 1940 roku. Głównie jest znana z produkowania gier z serii Sonic the Hedgehog.

Mroowne Streamy – Mroowa kiedyś robił streamy na przeróżne tematy. Obecnie, niestety, ich nie robi. sadge.

Miesiąc z Batmanem – stara seria Mroowy o różnych rzeczach z Batmanem. Najbardziej kojarzonym filmikiem z tej serii jest recenzja Batman: Dark Tomorrow.

2 WARTSWA

Spalmy to! – kanał na Youtube założony 22 maja 2020. Prowadzony jest przez Mroowę, Pawła Opydo, Radka Pisulę (wcześniej już tu wymienionego) i Martę Najman. Tematyka kanału skupia się wokół sesji rpg (głównie DnD). Ich główną serią na kanale są Mgły Ravenloftu, ale również mieli poboczne odcinki, tzw one-shoty.

Patrykus – znany rówież jako Patryk lub PanPatryk. Jeden z członków discorda mroowy. Znany z dużego dystansu do swojej masy i patostreamów Sonikowych. Współtworzy (razem z Treboszem którego pozdrawiam) również podcast Grube, Chude Gadki, na którym wystąpił Mroowa.

Pierogi > Kutas – powiedzonko z serwera Mroowy. Szczerze mówiąc, nie pamiętam w jakim kontekście napisałam to zdanie. Raz na vc gadaliśmy o pierogach (?) i zaczęłam z ludźmi się kłócić co jest gorsze/lepsze od pierogów i to napisałam. Serio, nie pamiętam.

Cyryl i Wiadro – dwie persony które kiedyś występowały na filmikach Mroowy. Cyryl był gumowym kościotrupem, kupionym w sklepie z pamiątkami. Przez kilka lat robił za maskotkę kanału. Człowiek Wiadro był postacią w „Świecie Koszmarów Kolmyra”.

Mroowa u Łukasza – parę razy w przeszłości Mroowie zdarzyło się crossować z Łukaszem Stelmachem, między innymi w recenzji Och Karol 2 czy X-Men Origins: Wolverine.

Komiksy z Mroową – prześmiewczy filmik na prima aprilis, parodiujący kontent Adwe.

Yakuza Poland oraz Cover Mroowy Baka Mitai – dałam oba na raz bo się łączą ze sobą. Yakuza Poland to shitpostowe konto na twitterze poświęcone serii gier Yakuza, prowadzone przez administratora serwera mroowy, Nejbiego (pozdrawiam). Na niej są dawane obrazki gdzie postacie z Yakuzy na tle polskich miast czy produkcji. Na jednym z obrazków Mroowa był z Koichim Adachim. Pod postem sam Mroowa wysłał link do soundclouda z coverem Baka Mitai.

Serg wysyłający te same memy – Serg jest jednym z użytkowników serwera mroownego. Znany z bycia monotematyczym i wysyłania tych samych memów.

3 WARSTWA

Recenzja Sonic Manii – Wielokrotnie żądana, lecz wciąż niezrobiona recenzja Sonic Manii. Po dziś dzień, Mroowa twierdzi, że ją kiedyś zrobi.

Twoja mama to anime – tekst, który Mroowa rzucił w trakcie dyskusji na temat tego czy seria Castlevania na Netflix to anime.

Soundcloud Mroowy oraz „Japonia wynalazła seks” – znowu naraz, bo się łączą. Pewnego dnia, gdy się nudziłam na vc, postanowiłam dla hehe, żarcików wpisać „Adam Antolski” w wyszukiwarce Google. Jednym z wyników był soundcloud Mroowy. Oprócz nagrania z szumami Dreamcasta było również jedno, o nazwie „lol blumper” na którym mroowa wypowiedział zdanie „w między czasie, legenda automatów Yu Suzuki, znany ze wszystkich klasyków takich jak sek… seks kurwa”. Po usłyszeniu zaczęłam się śmiać iż Japonia wynalazła seks. Heh.

Half Life 2 na Xbox – żart stworzony przez Nejbiego… bo to fan Half Life 2.

Zeldathon – stara seria Mroowy, opowiadająca o serii gier The Legend of Zelda. Nadal jest dostępna na jego kanale.

Fallouthon – stara seria Mroowy, opowiadająca o serii gier Fallout. Nadal jest dostępna na jego kanale.

Bloober Team – polska firma produkująca gry, założona w 2008 roku. Znana jest z takich gier jak Layers of Fear, Observer czy Medium. Wcześniejsza inkarnacja nazywała się Nibris i pracowała nad (już anulowaną) grą „Sadness” na Nintendo Wii. Przy niej pracował sam Mroowa, niemile wspomina doświadczenie.

Cykl śmierci Mroowy – śmieszkowy filmik umieszczony na facebookowej grupie Mroowy. Miał wyśmiewać długość, z jaką czekamy na kolejne filmiki Mroowy.

Muszę zasuwać – tekst, który został wypowiedziany w polskim dubbingu filmu Sonic the Hedgehog.

Cameo Mroowy w Świecie Koszmarów Kolmyra – Świat Koszmarów Kolmyra była to seria recenzji horrorów na YT, już niektywna. W odcinku o Drag me to Hell, Mroowa zaliczył cameo w roli Szatana. Kolmyr, razem z Łukaszem i Mroową wygrali konkurs na najlepszą recenzję wideo organizowaną przez grupę tłumaczeniową TGWTG.pl – Od tego czasu kilkakrotnie współpracowali. Obecnie Kolmyr nie nagrywa.

Mroowny ranking 100 ulubionych gier – hipotetyczna, nigdy niewydana kontynuacja do 30 ulubionych gier Mroowy.

4 WARSTWA

Envrei – jeden z byłych użytkowników discordowego serwera. Przed zbanowaniem wywołał niemałe zamieszanie, zmuszając wszystkich trzech adminów serwera do wspólnych debat.

Batmany Schumachera – zapowiedziana, jeszcze nie wydana kontynuacja do Mroownego omówienia Batmanów Burtona, w której ma omówić Batman Forever oraz Batman i Robin. Mroowa wciąż się zapiera, że kiedyś będzie (pewnie nigdy nie zrobi, dlatego niech ktoś wpłaci 100 zł na jego Patronite plox).

Pasta o mojej starej fanatyczce UncleMroowy – pastę stworzyła osoba odpowiedzialna za tego Iceberga (czyli ja, heh). Raz gdy się nudziłam, czytałam pasty (wtedy byłam bardzo smutnym człowiekiem) i wpadł mi do głowy pomysł, żeby przerobić pastę o fanatyku wędkarstwa na fanatyczke UncleMroowy. Można ją przeczytać na discordzie Mroowy (jeżeli się sprawdzi w przypięte posty na memeszkach).

Alcor – jeden z administratorów na discordzie mroowy. Jest tak zwanym „cichym i ukrytym” adminem.

Curien – postać z gry arcade House of the Dead. W 2020 roku zapowiedziano remake tej gry, gdzie model Curiena wykazywał uderzające podobieństwo do Mroowy.

mroowa.com – Strona internetowa Mroowy. Ten adres nie działa, można też ją wyszukać wpisując „mroowa.com.pl” i „mroowa.pl”

Forgothon – stara, niedostępna seria Mroowy, opowiadająca o serii gier z uniwersum Forgotten Realms. Niektórzy fani proszą Mroowy o ponowne podejście.

Miś Uszatek Race – Mroowa zrobił kiedyś stream z gry Miś Uszatek Racing na prima aprilis.

Quint – jeden z byłych użytkowników discorda mroowy. Został zbanowany za regularne łamanie punktu ostrzegającego przed nadmiernym rozmawianiem o polityce.

Top 10 komiksów 2015 – niewydany filmik o topce 10 komiksów z 2015 roku.

Rychu vs Pecetowiec – konflikt pomiędzy dwoma użytkownikami serwera.

Ezoteriusz Maximus – ulubiony wróżbita Mroowy.

To gówno jest gorsze niż Hitler – zdanie wypowiedziane w trakcie omówienia filmu Godzilla: Król Potworów na kanale Napisów Końcowych przez Mroowę na temat jakości omawianego dzieła.

 

 

Za pomysł i wykonanie na mema, a także wszystkie wyjaśnienia odpowiada Pingiel